MTR, czyli wynajem średnioterminowy a leasing

MTR (medium term rental) to wynajem samochodów średnioterminowy, będący doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, którym potrzebne jest auto na okres od kilku miesięcy do dwóch lat. MTR sprawdzi się także wtedy, gdy dana firma podpisała kontrakt, którego realizacja wymaga czasowego dysponowania odpowiednim transportem, w tym wypadku samochodami.
Wynajem średnioterminowy to bardzo elastyczna i wygodna możliwość, która wydaje się dużo bardziej korzystna w porównaniu z innymi formami wynajmu pojazdów. Taka oferta jest dopasowywana do indywidualnych potrzeb klienta, najczęściej trwa od miesiąca do 23 miesięcy.

Kompleksowość usługi

Decydując się na wynajem samochodów w ramach MTR, klient może liczyć na szereg usług związanych z serwisowaniem, użytkowaniem floty oraz ubezpieczeniem. Poza tym w razie usterki zostaje mu zapewniony pojazd zastępczy, dopóki samochód nie zostanie naprawiony. Z MTR może skorzystać każda firma niezależnie od tego, czy jest mała, czy duża. To idealna opcja, dla przedsiębiorców, którzy nie chcą inwestować we własną flotę, szczególnie jeżeli, samochody potrzebne są mu tylko do zrealizowania jednego kontraktu.

MTR a leasing

MTR ma tę przewagę nad leasingiem, że samochód otrzymujemy natychmiast, poza tym wynajmujący nie musi martwić się o sprawy techniczne, bo wszystkie naprawy mamy zapewnione w ramach współpracy. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również brak opłat typu wpłata wstępna. W tym wypadku zasada jest prosta – korzystamy z flory samochodów tylko w tym czasie, w jakich rzeczywiście są nam potrzebne. Oczywiście jest też kilka minusów. Jedynym z nich są kwestie podatkowe, które nie są dla nas zbyt korzystne. Aby wydatki z tytułu MTR, mogły zostać wliczone w koszty uzyskania przychodów, firma musi prowadzić bardzo dokładną ewidencję przebiegu pojazdów. Co, z kolei wiąże się z angażowaniem pracowników do dodatkowych obowiązków.